Semerkand tv frekans ayar

12729 V – Dikey Bati 30000 5/6

Semerkand hd tv frekans ayar

11555 V – Dikey Bati 27500 3/4

Semerkand tv biyografi

Semerkand TV, 29 Mayıs 2010’da yayına başlayan Türksat uydusu ve Teledünya platformu üzerinden yayın yapan televizyon kanalıdır. Dini içerikli yayınlar başta olmak üzere çocuklara ve kadınlara yönelik yayınlar da yapmaktadır.

Hakkında

Semerkand Televizyonu yayın hayatına başladığı 29 Mayıs 2010’dan beri “Gönüller Yapmaya Geldik” diyor. Gözden ırak olan gönülden ırak olmasın diye gönüllere layık olanı gözler önüne getiriyor.

İslâmi değerleri en önemli ilke kabul ediyor. Bütün yayınlarını büyük bir hassasiyetle alanında uzman hocaların rehberliğinde hazırlıyor.

Televizyonun doğasının farkında olmasının yanında, değerlerinden taviz vermeden kaliteli ve izlenir bir televizyonculuk yapabileceğini düşünüyor. Türkiye’nin geniş ekran 16:9 DVB-T altyapıyla kurulan ilk televizyon kanalı olarak yayınlarının neredeyse tamamını kendi üretiyor.

Menkıbe, sohbet, vaaz geleneği televizyondan çok eski bir geçmişe dayanıyor. İslâm’ın topluma anlatılması konusunda eşsiz bir miras meydana getiriyor. Semerkand Televizyonu da bu mirası sahiplenerek yeni dini içerikli televizyon programları geliştiriyor. Müslümanların hiç değişmeyen sözünün zamana, mekâna ve şartlara uygun söyleniş şekillerini arıyor.

Kültür, aktüalite, kadın, çocuk, aile, haber, ekonomi, tarih, spor konulu programlara da önem veriyor. Böylece dinin hayatın her alanını kuşattığını da göstermek istiyor. Her şeyin olduğu gibi televizyonculuğun da en iyisinin değerleri ışığında yapılacağına inanıyor.

Programlar

Kasrikten Geçenler
Peygamberimiz (s.a.v) Buyurdu ki
Kalbe Düşünce
Güzergah
Kürsü
Boşnakça Sohbet
İrfan Sofrası
Mekan-ı Aşk

Gül’den Damlalar
Benim Televizyonum
Köy Havası
Kıssalar Diyor ki
Hatm-i Şerif
Cümle Kapısı
Saadet Asrından Yansımalar
Konuştukça

Hanımlar Buyurun
Hayat ve İnsan
Hayata Düşülen Notlar
Yazı Mutfağı
Meddah
Ocakbaşı Sohbetleri
Sokak Sesleri
Yariti

Delailü’l – Hayrat
Esmaü’l – Hüsna
Hedef 15
Hikmetname
Kırk Hadis
Minyatürlerle Osmanlı
Muhabbet Pınarı
Hayata Düşülen Notlar


Sponsor bağlantılar

Paylaş